LAJMI I FUNDIT/ Fundi i një epoke, LEGJENDA angleze i thotë lamtumirë futbollit

LAJMI I FUNDIT/ Fundi i një epoke, LEGJENDA angleze i thotë lamtumirë futbollit

0Shares
LAJMI I FUNDIT/ Fundi i një epoke, LEGJENDA angleze i thotë lamtumirë futbollit

Ish-mbrojtësi i Chelsea dhe i Kombëtares angleze, Xhon Terri ka vendosur sot që të largohet përfundimisht nga futbolli i luajtur.

Lajmi është bërë i ditur nga vetë klubi londinez ku Terri kaloi gati gjithë karrierën e tij, duke i uruar pensionim të mbarë.

37-vjeçari kaloi plot 19 vite me blutë e Londrës duke fituar pafund trofe, ndërkohë që kaloi dhe një sezon te Aston Villa së fundmi. Me tre Luanët Terri numëron ndërkohë plot 78 ndeshje dhe 6 gola të realizuar.

Sponsorizuar
2019 . All rights reserved.