Mbyllet takimi Spal-Inter

Mbyllet takimi Spal-Inter

0Shares
Mbyllet takimi Spal-Inter

Sporti

Ka përfunduar para pak çastesh takimi mes Spalit dhe Interit.

Zikaltërit kanë shënuar edhe një fitore tjetër të rëndësishme në rrugëtimin drejt arritjes së objektivave, shkruan GazetaBlic.

Mjaftuan dy golat e argjentinasit Mauro Icardit për një fitore minimale dhe tre pikë shumë të madhe.

Serinë e golave e hapi sulmuesi neroazzur në minutën e 14-të, për të barazuar më pas vendasit në minutën e 72-të.

Por nuk kaluan as dy minuta dhe Icardi shfaqet sërish, atëherë kur skuadra ka nevojë më së shumti për të. Spal Inter, 1-2.

Xhiron e ardhshme që zhvillohet pas dy jave, Interi do ta luajë derbin Della Madonnina përballë rivalit lokal, Milan.

/GazetaBlic/

10/07/2018 22:10

Çfarë ndeshje, menjëherë vjen goli i tretë në sfidën Spal Inter

Sponsorizuar
2019 . All rights reserved.