6 të vdekur dhe 127 raste të reja me koronavirus, në Shqipëri

6 të vdekur dhe 127 raste të reja me koronavirus, në Shqipëri

0Shares
6 të vdekur dhe 127 raste të reja me koronavirus, në Shqipëri

Lajme

Në raportimin e të dhënave ditore, Ministria e Shëndetësisë në Shqipëri njoftoi për 6 humbje jete në 24 orët e fundit nga koronavirusi.

Po ashtu janë kryer 531 testime për të dyshuar të prekur nga COVID-19, ku 127 persona janë konfirmuar të infektuar.

Aktualisht ne spitalin Infektiv dhe “Shefqet Ndroqi” po trajtohen 119 pacientë të konfirmuar pozitivë me Covid19, 22 pacientë janë në terapi intensive, 4 prej të cilëve të intubuar.

Sponsorizuar
2020 . All rights reserved.