Vazhdon bilanci tragjik në Itali: 727 persona humbën jetën brenda ditës

Vazhdon bilanci tragjik në Itali: 727 persona humbën jetën brenda ditës

0Shares
Vazhdon bilanci tragjik në Itali: 727 persona humbën jetën brenda ditës
Departamenti i Mbrojtjes Civile në Itali ka bërë publik bilancin e ri për të infektuarit dhe viktimat nga koronavirusi në Itali.

Brenda 24 orëve në Itali janë regjistruar 4.782 raste të reja me koronavirus. Kështu, numri i përgjithshëm i të infektuarve shkon në 110 574.

Brënda ditës kanë ndërruar jetë si pasojë e Covid-19, 727 persona. Numri total i viktimave shkon në 13,155. Të martën numri i personave që ndërruan jetë ishte 837, kjo do të thotë që të mërkurën kanë ndërruar jetë 110 persona më pak.

l.h/ dita


Sponsorizuar
2020 . All rights reserved.