Edhe ushqimet duhet të karantinohen, shkencëtari kroat tregon arsyen

Edhe ushqimet duhet të karantinohen, shkencëtari kroat tregon arsyen

0Shares
Edhe ushqimet duhet të karantinohen, shkencëtari kroat tregon arsyen


Profesori i Biologjisë Molekulare dhe Biokimisë në Fakultetin e Shkencave Natyrore dhe Matematikës në Zagreb, Gordan Lauuc, ka eksploruar praktikisht gjithcka në lidhje me koronavirusin që nga shpërthimi i epidemisë në Kinë.

Ai përmend si të rëndësishme për luftimin e virusit, dhe jo shumë që përmendet në publik, është ajrosja e ambienteve, teksa tregon pse duhen vendosur ushqimet në karantinë para përdorimit.

“Gjërat që blejmë janë rreziku më i madh, kështu që unë përpiqem gjithcka që blejmë për dy ditët e para t’i vendosim në ‘karantinë’, pasi virusi mbijeton në shumicën e sipërfaqeve“, tha Gordan Lauc për gazetën kroate Nova list.Sponsorizuar
2020 . All rights reserved.