Vazhdojnë paslëkunjdet, ja sa ishte magnituda dhe epiqendra e lëkundjeve të fundit

Vazhdojnë paslëkunjdet, ja sa ishte magnituda dhe epiqendra e lëkundjeve të fundit

0Shares
Vazhdojnë paslëkunjdet, ja sa ishte magnituda dhe epiqendra e lëkundjeve të fundit

Vazhdojnë paslëkundjet pas tërmetit të fuqishëm të 26 nëntorit.

Rreth orës 00 e 25 është shënuar një tjetër paslëkundje tërmeti e cila ishte me mganitutë 4.4 të shkallës rihter.

Epiqendra ishte 26 km në veriperëndim të Tiranës dhe 11 km në veriperëndim të Vorës. Thellësi ishte 10 km.

E konfirmuar edhe nga sizmologët kjo paslëkunjdet janë normale dhe mund të zgjasin pak në kohë.

Nuk ka vend për panik, nga matjet tregohet se paslëkundjet po qetësohen- tha sot sizmologu Duni në Open.

Sponsorizuar
2020 . All rights reserved.