Bushati akuzë të fortë: 3/4 e PPP-ve në energjitikë janë dhënë nën drejtimin e LSI-së

Bushati akuzë të fortë: 3/4 e PPP-ve në energjitikë janë dhënë nën drejtimin e LSI-së

0Shares
Bushati akuzë të fortë: 3/4 e PPP-ve në energjitikë janë dhënë nën drejtimin e LSI-së

Në intervistën për “Top Talk” në Top Channel, Ervin Bushati, deputet i Partisë Socialiste, iu përgjigj edhe akuzës së presidentit Ilir Meta se oligarkët dhe koncesionet me Partneritet Publik-Privat po kapin shtetin.

“FMN ka identifikuar se 3/4 e PPP janë dhënë në energji. Meqë Presidenti ka thënë se oligarkët po kapin për fyti… 3/4 janë dhënë në energjitikë, një Ministri që e ka pasur LSI nga 2009 deri në 2013 dhe janë dhënë shumica e koncesioneve”, u shpreh Bushati.

Por më herët gjatë intervistës, Ervin Bushati nuk përjashtoi mundësinë e një koalicioni me LSI-në pas zgjedhjeve parlamentare të vitit 2021. Sipas Bushatit, një koalicion i tillë mund të kushtëzohet nga mandatet e deputetëve që fitojnë partitë politike.

Bushati në “Top Talk”: Numrat mund të kushtëzojnë një koalicion të ri PS-LSI pas 2021-it

Deputeti i PS, Bushati ironizon Metën në Top Talk: Presidenti flet artistikisht

Sponsorizuar
2020 . All rights reserved.