Video/ SHBA shkruan historinë, “lumë” golash në Kupën e Botës

Video/ SHBA shkruan historinë, “lumë” golash në Kupën e Botës

0Shares
Video/ SHBA shkruan historinë, “lumë” golash në Kupën e Botës

Paralelisht me ndeshjet kualifikuese të Euro 2020, Franca po organizon Kupën e Botës në futboll për femra. Favoritja e madhe është padyshim, SHBA, skuadër e cila ditën e djeshme vendosi edhe një rekord të ri botëror.

Fitorja 13-0 ndaj Tajlandës e vendos ekipin kombëtar të femrave, në librin e rekordeve të futbollit botëror. Ajo ka regjistruar fitoren më të thellë si në futbollin e femrave ashtu edhe të meshkujve në kompeticionet e këtyre përmasave.

Sot fillojnë ndeshjet e dyta për grupet dhe deri tani Anglia, Spanja, Franca, Brazili dhe SHBA kanë treguar se do të jenë pretedent kryesor për ngritjen e trofeut elitar.

Sponsorizuar
2019 . All rights reserved.