KQZ regjistron Arben Skënderin kandidat në Tiranë

KQZ regjistron Arben Skënderin kandidat në Tiranë

0Shares
KQZ regjistron Arben Skënderin kandidat në Tiranë




Komisioni Qendror i Zgjedhjeve ka regjistruar sot Arben Skënderin si kandidat për kryetar bashkie në Tiranë, nga radhët e partisë Bindja Demokratike.

Skënderi u votua me 4 vota pro nga mazhoranca dhe një votë kundër nga kryetar i KQZ, Klement Zguri, i cili kërkoi verifikimin e vërtetimeve.

Arben Skënderi do ketë përballë kandidatin e PS dhe kryebashkiakun aktual Erion Veliaj.

b.b/dita






Sponsorizuar
2019 . All rights reserved.