E ardhmja e Mbappe, PSG-ja merr vendim për francezin

E ardhmja e Mbappe, PSG-ja merr vendim për francezin

0Shares
E ardhmja e Mbappe, PSG-ja merr vendim për francezin

Kilian Mbappe pritet të rinovojnë kontratën e tij me PSG-në. Është ky lajmi që raporton RMC Sport duke njoftuar që kanë nisur kontaktet e para mes agjentit të tij dhe drejtuesve të klubit parazien.

Sulmuesi francez ka një kontratë deri në vitin 2023 me PSG-në, por ata dëshirojnë që ta blindojnë dhe po mendojnë rinovimin. Mbappe u transferua nga Monaco në Paris në vitin 2017 dhe deri më tani ka luajtur 84 ndeshje dhe ka shënuar 57 gola e duke dhënë 28 asiste me fanelën e PSG-së. Kontrata e re pritet të ketë edhe përmirësme në vlera monetare duke larguar skuadrat e interesuar për të.

Sponsorizuar
2020 . All rights reserved.