Zhvillohet ndeshja ndaj Katarit, ndalet kombëtarja shqiptare

Zhvillohet ndeshja ndaj Katarit, ndalet kombëtarja shqiptare

0Shares
Zhvillohet ndeshja ndaj Katarit, ndalet kombëtarja shqiptare

Ditën e sotme është zhvilluar ndeshja miqësore mes Shqipërisë dhe Katarit, e vlefshme për moshën U-20.

Gjithçka ka përfunduar me rezultatin 1-1, ku asnjë prej skuadrave nuk ka mundur të marrë maksimumin, raporton FSHF-ja. Djemtë kuqezinj, të drejtuar nga trajneri Ilir Biturku kanë bërë një pjesë të dytë të mirë, por pa mundur të marrin fitoren.

Shqipëria U-20 e drejtuar nga trajneri Ilir Biturku ka zhvilluar ditën e sotme një ndeshje miqësore me bashkëmoshatarët e Katarit. Kjo ndeshje u zhvilluar në Francë, në kryeqytetin Paris, duke filluar nga ora 18:00. Kuqezinjtë arritën ti imponoheshin kundërshtarit me rezultatin 3-1.

Në pjesën e parë ishte një lojë e barabartë, e luftuar dhe me dyluftime të forta në mesfushë. Fillimi i lojës ishte më i mirë për Katarin, të cilët arritën të kalonin në avantazh në minutën e 17-të. Pas minutës së 20-të, kuqezinjtë marrin kontrollin e lojës dhe arrijnë të shënojnë në fundin e pjesës së parë, në minutën e 44-të, me anë të sulmuesit Ildi Gruda. Fraksioni i dytë i lojës nisi me skuadrën e Biturkut që kishte kontrollin e lojës, duke krijuar më shumë volum loje dhe duke ju afruar portës së kundërshtarit. Trajneri kreu dhe 7 zëvëndësime duke provuar të gjithë lojtarët që kishte në dispozicion por rezultati nuk ndryshoi deri në fund dhe gjithçka u mbyll 1-1.

Shqipëria luajti me këtë formacion: Qarri; Lekaj, Ramadani, Sheji, Domi, Marku, Sala, Liço, Sula, Gruda, Tedi Cara copy;. ( U aktivizuan: Shala, Oshafi, Murati, Ismailgeci, Çobo, Çelhaka, Gecaj).

Sponsorizuar
2020 . All rights reserved.