PANUCCI gjen punë? Ish-teknikun e SHQIPËRISË e sfidon LEGJENDA e futbollit italian

PANUCCI gjen punë? Ish-teknikun e SHQIPËRISË e sfidon LEGJENDA e futbollit italian

0Shares
PANUCCI gjen punë? Ish-teknikun e SHQIPËRISË e sfidon LEGJENDA e futbollit italian

Ish-trajneri i Shqipërisë Christian Panucci

Christian Panucci mund të gjejë skuadër të re. Ish-trajneri i Shqipërisë është njëri prej 3 kandidatëve për të marrë stolin e skuadrës së Serisë B Salernitanës. Sipas medias lokale salernogranta.it, ish-futbollisti i Milanit, Interit, Real Madridit dhe Romës ka rivalë Ivan Jukic dhe ish-mbrojtësin legjendar të Italisë,Milanit dhe Lacios Alessandro Nesta, i cili drejton Peruggian. Salernitana pritet të mbylllë në fund të sezonit kontratën me teknikun aktual Angelo Gregucci, i cili dështoi ta rendiste skuadrën midis ekipeve më të mira të Serisë B duke e lënë në vendin e 13-ë. Panucci u shkarkua nga FSHF-ja pas humbjes me Turqinë në ndeshjen e parë eliminatore të kampionatit europian 2020 me Turqinë 0-2 para një muaji.

Sponsorizuar
2019 . All rights reserved.