Juventusi i fiksuar pas mbrojtësit francez, gati 90 milionë euro

Juventusi i fiksuar pas mbrojtësit francez, gati 90 milionë euro

0Shares
Juventusi i fiksuar pas mbrojtësit francez, gati 90 milionë euro

Raphael Varane pritet të largohet nga Real Madrid në fund të sezonit. Mbrojtësi kampion bote me Francën dëshiron të ndryshojë ambient duke parë se në Madrid ka arritur të fitoi çdo trofe dhe për këtë motiv mund të ndryshojë destinacion.

Juventusi po mendon të përforcojë mbrojtjen duke parë moshën e madhe të Chielinit dhe me Ruganin që nuk jep garanci kanë hedhur sytë nga Varane. Bardhezinjtë janë të gatshëm të paguajnë rreth 90 milionë euro për të marrë shërbimet e francezit. Një rol kyç mund të luajë dhe Ronaldo duke parë që ka qenë shokë skuadre te Real Madrid.

Sponsorizuar
2019 . All rights reserved.