FOTO/ Erdhi me bujë te LACIO, por ka mbyllur sezonin, ylli shqiptar bën premtimin e madh

FOTO/ Erdhi me bujë te LACIO, por ka mbyllur sezonin, ylli shqiptar bën premtimin e madh

0Shares
FOTO/ Erdhi me bujë te LACIO, por ka mbyllur sezonin, ylli shqiptar bën premtimin e madh

Milan-Lacio (0-1), gjysmëfinale e Kupës së Italisë

Për futbollistin më të kushtueshëm të Kosovës dhe lojtarin e Lacios Valon ky sezon ka qenë i mallkuar. 26-vjeçari ka luajtur me pikatore këtë sezon për shkak të serisë së dëmtimeve që ka vuajtur gjatë gjithë këtij edicioni. Shqiptari, i cili u transferua nga Salzburgu me bujë ka luajtur vetëm 14 ndeshje, shumica si zëvendësues.

Në Itali përflitet se Berisha e ka mbyllur sezonin, por në një postim të fundit në Instagram ai shpreson se do të kthehet në fushë 1 ose 2 ndeshje para përfundimit të sezonit 2018/2019.Ka qenë një vit i gjatë dhe i vështirë duke u përballur me shumë dëmtime që më kanë mbajtur larg fushave. Po qëndroj dhe po luftoj të kthehem sërish në lojë për një ose dy ndeshje përpara se të mbyllet sezoni! Jam jashtë për të qetësuar veten Inshallah kthehem shpejt!, shkruan futbollisti shqiptar.

Sponsorizuar
2019 . All rights reserved.